Reprezentanţii APOR - Sector 3, în vizită la parohia noastră

Reprezentanţii APOR - Sector 3,
în vizită la parohia noastră     Duminică, 7 iunie 2015, după terminarea Sfintei Liturghii, în biserica noastră a fost prezenţa doamna Camelia RAICIU, reprezentanta Asociaţiei Părinţi pentru Ora de Religie - Sector 3, Bucureşti.

Dânsa a venit aici cu o misiune clară şi importantă: aceea de a sensibiliza credincioşii Parohiei noastre faţă însemnătatea orei de Religie şi de a face cunoscută Asociaţiei tuturor celor interesaţi, indiferent dacă sunt părinţi sau bunici.

Argumentele pe care le-a împărtăşit doamna Camelia RAICIU au fost cât se poate de convingătoare: este mare nevoie de ora de Religie în şcoală, pentru că această îi ajută pe copiii noştri să fie mai buni, mai ascultători, îi formează să devină oameni adevăraţi. De aceea, vor avea loc mai multe activităţi prin care părinţii să conştientizeze cât mai temeinic importantă prezenţei orei de Religie în şcoală.

Părintele paroh Ilie COSTESCU i-a mulţumit doamnei Camelia pentru vizită realizată în biserica noastră în calitate de reprezentant APOR, arătându-şi susţinerea şi încurajarea pentru activitatea asociaţiei, menţionând că va găsi totdeauna sprijin în parohia "Înălţarea Sfintei Cruci" - Titan.

La final au avut loc câteva discuţii, la care au participat părintele paroh, reprezentanta APOR, părinţii slujitori ai bisericii noastre, precum şi părinţi ai copiiilor de la şcoală 112, membri ai Asociaţiei.